Igen, jól látod. Szakállfésű. Létező dolog és furcsa neve ellenére nagyon hasznos kiegészítő tud lenni egy szakállas férfi repertoárjában. Különböző formában, méretben és anyagban is megtalálhatóak. Van, aki jobban kedveli a fafésűt a műanyagnál, de igazából minden azon múlik, hogy melyik tetszik igazán és hogy megtaláld a te szakálladnak legjobban megfelelőt. A legtöbbször feltett kérdés általában a következő: "miért használjak külön szakállfésűt, mikor ott van a jó fajta hajfésűm?" Elég csak egy kicsit belegondolni. A fejeden és arcodon növő szőr ugyan olyan? Ugye, hogy nem? Teljesen más a textúrája, a szálak formája, erőssége, stb. Ezért érdemes külön szakállfésűt tartani. Egy hajfésű kárt tehet a szakálladban. A kelleténél több szálat téphet ki, nem a megfelelő hatást nyújtja, és esetleg a hajfésűdön található hajápoló szereket is átviheted a szakálladra, amit végképp nem szeretnél.
Kicsi, nagy, lekerekített, fa, műanyag, ezek a fésűk egy célt szolgálnak: hogy minél könnyebben menjen a szakáll karbantartása. A legtöbb szakállfésű nagy fogközzel rendelkezik, ezek inkább nagy szakállra valóak és azért ilyen kiosztása, hogy egyszerűen lehessen kibontani a gubancokat és görcsöket. Más fésűknél sűrűbb fogazatot találunk, ezek inkább a rövidebb, vékonyabb szálú szakállra valóak.
Sok fa fésűt találunk a piacon, de léteznek csontból, műanyagból, szaruból készült darabok is. Egy a lényeg. Azt válaszd, amelyik a te szakálltípusodhoz a legjobban igazodik! Ha nagy szakállad van, ne próbálkozz sűrű fogazatú műanyag fésűt venni, mert egyszerűen nem lesz hatékony! Mi a műanyag fésűket sem preferáljuk, hiszen egyrészt benne van, hogy MŰ anyag, másrészt pedig statikussá tehetik a szőrszálakat és roncsolhatja azokat.
Egy másik, nem kevésbé fontos szerepe is van a fésűknek, azon kívül hogy rendezettebb lesz tőlük az arcszőrzeted. Ez pedig a különböző, karbantartást segítő olajok, balzsamok egyenletes eloszlatása a szakálladon. Például nem feltétlenül elég, hogy kézzel bedörzsölöd a szakállolajat a bőrödbe és szőrödbe. A teljes hatás érdekében alaposan át kell fésülni, hogy az olaj mindegy egyes kis szegletbe eljusson. Ráadásul a fésűk valamennyire magukba szívják, magukon tartják a minimálisan visszamaradó olajat. Ez azért lesz jó, mert bármikor fésülködsz, a "bejáratott" fésűd egyre hatékonyabb lesz.
Léteznek meg kefék is, amelyek szintén hasznosak, akár már meglévő fésű mellé is. Kicsit olyan mint egy jutalomfalat, vagy egy jó sör a nap végén. Ebből érdemes a 100%-ig természetes vaddisznósörtés változatokat keresni, amelyekben nincs plusz műanyag szál. Rendszeres használatával, rá tudsz segíteni a puhaságra és szőr természetes csillogását is előhozza. Azoknak is ajánlatos, akik egyszerűen nem szeretik a fésűt, vagy még nem elég hosszú a szakáll ahhoz, hogy fésülni lehessen. Ilyenkor a kefe a megoldás. Itt is különböző formák közül lehet választani. Van klasszikus ovális formájú, sőt ergonomikus nyeles, srégen bevágott profi szakállkefe is létezik.
Bármelyiket is válaszd, mindig a szakállad típusához és hosszához válassz, hiszen fontos funkciója van! Pár hét-hónap után elengedhetetlen lesz használni valamilyen fésűt, és amikor ide kerül a sor, tudd, hogy mit akarsz.
Amennyiben azon gondolkodsz, hogy beruházol egyre, webáruházunkban a műanyag típusukon kívül minden félét, fajtát megtalálsz.
A bejegyzés trackback címe:
https://beardcity.blog.hu/api/trackback/id/tr68740066
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Simon Szabolcs 2016.11.08. 10:23:18
Érdekelne engem az, hogy miben más egy szakállfésű kialakítása egy hagyományos hajfésűtől? Tervezek befektetni egy ilyenbe, de eddig nem találtam meg a kettő közt azt a különbséget ami kimondaná, hogy ténylegesen valamiben más a szakállfésű kialakítása, mint egy hajfésűnek.
Megkérem valaki leírná, hogy miben változik?
Megkérem valaki leírná, hogy miben változik?
Beardcity 2016.11.08. 11:56:26
@Simon Szabolcs: Szia! Kialakításban nem feltétlenül más mint egy hajfésű. Persze vannak olyan furcsa formájú fésűk, amivel kényelmetlen lenne hajat fésülni. És vannak olyan kialakítású szakállfésűk is amivel lehet a hajadat is fésülni. Nem csak ez a lényege. Egyfelől nem érdemes 1 fésűvel fésülni a hajadat és a szakálladat egyszerre. Ezt a rákent cuccok miatt mondjuk főleg. Ha használsz bármilyen hajwaxot, zselét, lakkot, akkor az bizony ráragad a fésűre hacsak nem napi szinten takarítod a fésű fogait. Ezáltal pedig rákerül a szakálladra. Ugyanez igaz fordítva is. A szakállápolók a hajadba kerülnek. De mégis a legszembetűnőbb a fogkiosztás. Egy normál szakállfésűnek ritkább a fogkiosztása, ezért nem tépi ki a szőrszálaidat. Mivel a szakállad durvább és valószínűleg göndörebb mint a hajad, teljesen másképp viselkedik. Ennyi. Ezen kívül még nagyobb fogkiosztás kell a nagyon hosszú szakállra, ott inkább már bontófésű kell, mivel még a közepes fogkiosztás is beleakad a gubancokba. Pl a bejegyzésben a legelső képen sem alkalmas az a fogazat a hatékony szakállfésülésre biztos vagyok benne, hogy húz, tép, mint fésül. Valószínűleg csak egy hangulatkép volt és bármilyen fésű megfelelt a célnak. Ha valami még nem világos írj és szívesen válaszolok rá!