Az életed során rengeteg olyan dolog van, ami gyökeresen megváltoztatja azt. Egy gyermekáldás, egy rokon elvesztése, munkahelyváltás, költözködés és még sorolhatnánk. Talán butaság egy csoportba sorolni ezeket a dolgokat a szakállnövesztéssel, itt ezen a blogon, de hisszük, hogy a szakállnövesztés több annál, minthogy nem borotválkozunk és megjelenik pár kósza szőr az arcunkon. Ez sokkal több annál, de valószínűleg ezt csak az tudja aki már növesztett. Szakállasnak lenni megváltoztatja a mindennapokat is. Valószínűleg pár oldalt teleírhatnánk azzal, hogy milyen változásokat hozott az életünkbe a szakállas lét, de egyszerűségre törekszünk, ezért most kiemeljük az 5 legfontosabbat.
A szakáll megtanít, hogy türelmesebb légy.
Már nagyon sokszor volt róla szó itt is, máshol is, és mindenkinek elmondjuk, hogy egyszerűen nem tudsz szakállat növeszteni 1 nap alatt. (persze, kisarkított példa, de az egyesek által elképzelt 3-4 hét sem reális...nagyon nem) A szakállnövesztés türelmet és rengeteg időt igényel. Ahogy a szakállad egyre jobban kezd megszokottá válni a mindennapjaidban, úgy ez a fajta türelem is a részeddé válik. Vagyis te magad válsz türelmesebbé, de nem csak a szakálladdal kapcsolatban, hanem az élet más területein is. Ez pedig minden téren kifizetődő.
A szakáll öregít
A kölyökképűek is örülhetnek, ugyanis ha szőrnövesztésben jók, akkor egy jó tízest rádobhatnak a életkorukra. Amint szépen lassan ellepi az arcod a szőr, egy kívülállónak elég nehéz lesz megmondani, hogy hány éves vagy. Legalábbis általában felélőnek. Nem csak idősebbnek, de érettebbnek, felelősségteljesebbnek fognak gondolni.
A szakáll megváltoztatja a rólad kialakult képet
Már biztos észrevetted (vagy nem), de meglepő módon a sorozatokban, mozifilmekben, a legbölcsebb embereknek valahogy mindig nagy szakálluk van. Varázslók, jedik, tábornokok, vezérek és hasonló karakterek mind egyszerre üzenik a szakállukkal: "én láttam már ezt-azt fiacskám"
Nyilván azért nem gondoljuk,hogy egyből mész kiképezni Luke Skywalkert vagy a Potter gyereket, de az biztos, hogy a szakáll miatt másképp fognak rád nézni. Valamiért a szakállasokról sokszor automatikusan azt feltételezik, hogy önállóbbak és jól kezelik a váratlan helyzeteket. Hogy ez csak a kinézet miatt van vagy van-e benne valami több is? Ki tudja?
A szakáll növeli az önbizalmat
Néhány férfitársunk egyszerűen nem növeszt szakállat. És akkor mi van? Semmi. Teljesen rendjén van. Bár mi nyilván arra buzdítjuk az embereket, hogy dobják el a borotvát egy kicsit és engedjék szabadjára a szakállukat, tudjuk, hogy nem mindenki kedveli a szakállas létet és nem is mindenkinek való. Ezt pedig tisztelni kell. De ha megkérdezel egy rendszeresen borotválkozót a szakállról, nagy valószínűséggel nem azt fogja mondani, hogy ő aztán soha nem akarna magának szakállat. Hanem azt, hogy ha tudna, jó lenne néha, meg kipróbálná ha pikk-pakk odateremne az arcára. Tehát, amikor ő szeretné, hogy legyen, akkor gyorsan nőjön meg.
Nekünk viszont nem kell ilyesmin töprengeni, hiszen már megcsináltuk. És ha úgy döntünk leborotváljuk, akkor úgy lesz, és ha vissza akarjuk növeszteni, akkor úgy, mert képesek vagyunk rá. Az mindig bátorító hatással van az emberre, ha a kezében tartja a dolgokat és a választása szerint történhet valami. A választásban rejlik az erő, az erő pedig segít az önbizalom építésében, ilyen egyszerű.
A szakáll hatalmat ad
A szakálladtól férfiasabbnak érzed magad, sőt még eltakarja a hibákat is. Lehetővé teszi, hogy egy még nagyobb szeletet mutathass magadból. Ezt minden szakállas megtapasztalja. A növesztéstől úgy érezheted, elértél valamit, amit előtted már édesapád, nagyapád és előttük még nagyon sokan. Lehet, hogy genetika, lehet, hogy annál is mélyebben gyökerezik, de mindnyájan éreztük már, hogy a mindennapjainkat valahogy jobban irányítjuk. Reméljük, hogy ez a hatalom több jót is hozzárakhat mindahhoz, ami most van. Ám ez már mindenkinek a saját felelőssége. Szóval használd ki jól a hatalmad!
Képek: Tumblr/Google